OVERALTVINDERE PÅ BÅKEBANEN

Efter hver kapsejladssæson uddeles tre vandrepræmier til de sejlere, der har vundet overalt på Båkebanen i disse kategorier, som svarer til Båkebanens tre starter:
•    Både uden spiler
•    Mindre både med spiler
•    Større både med spiler

  Både uden spiler Mindre både med spiler Større både med spiler
2021 Jens Peter Bendixen
Hanse 370
”Karma”
Lars Hjorth
Soling
”Wild Thing”
Claus Dalbøge
Arcona 340
”Aurora”
2020 Jens Peter Bendixen
Hanse 370
”Karma”
Lars Hjorth
Soling
”Wild Thing”
Claus Dalbøge
Arcona 340
”Aurora”
2019 Lars Kongstad
X-382
”Fru Sommer”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Claus Dalbøge
Arcona 340
”Aurora”
2018 Lars Kongstad
X-382
”Fru Sommer”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Claus Dalbøge
Arcona 340
”Aurora”
2017 Eli Schrøder
X-412
”X-Dream”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Poul Johannsen
X-332
”Xelinna”
2016 Jens Peter Bendixen
Bianca 360
”Vica”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Claus Dalbøge
Arcona 340
”Aurora”
2015 Jens Peter Bendixen
Bianca 360
”Vica”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Claus Dalbøge
Arcona 340
”Aurora”
2014 Jens Peter Bendixen
Bianca 360
”Vica”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Karsten Bank Petersen
Aphrodite 101
”Tine”
2013 Tage Danielsen
Maxi 999
”Triton”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Karsten Bank Petersen
Aphrodite 101
”Tine”
2012 Tage Danielsen
Maxi 999
”Triton”
Thomas Zeuthen
Elan 31
”Nina B”
Karsten Bank Petersen
Aphrodite 101
”Tine”
2011 Kjeld Sørensen
Bianca 111
”Seamate”
Thomas Zeuthen
Elan 31
”Nina B”
Karl Kristian Bro
BB 10m
”BB King”
2010 Erik Gersner
Spidsgatter
”Joen”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Poul Johannsen
X-332
”Xelinna”
2009 Tage Danielsen
Maxi 999
”Triton”
Michael Lonsdale
Bavaria 33
”Windborn”
Karsten Bank Petersen
Aphrodite 101
”Tine”
2008 Helge Brøndum
Drabant 24
”Sejlerskolen”
Steen Wesberg Jensen
Comfortina 32
”Fame”
Karsten Bank Petersen
Aphrodite 101
”Tine”
2007 Tage Danielsen
Polaris Drabant
”Triton”
Steen Wesberg Jensen
Comfortina 32
”Fame”
Bo Detlefsen
X-40
”X-Ellent”
2006 Tage Danielsen
Polaris Drabant
”Triton”
Steen Wesberg Jensen
Comfortina 32
”Fame”
John Jensen
Firs 36.7
”Joki”
2005 Tage Danielsen
Polaris Drabant
”Triton”
Steen Wesberg Jensen
Comfortina 32
”Fame”
Michael Thomsen
CC 2000
”Til Salg”
2004 Ole Østergaard Pedersen
Granada 27
”Moby Dick”
Palle Skov Sørensen
Scanmar 33
”Madame Munck”
Karsten Bank Petersen
Aphrodite 101
”Tine”